تهیه اسباب بازی

این ها نمونه هایی از اسباب بازی هایی است که شما می توانید خریداری کنید. همه کودکان لزوماً از این اسباب بازی ها استفاده نمی کنند. اما معمولاً مورد علاقه کودکان این گروه سنی هستند و بازی با آن ها بسیار مفید است.

1- وسایل ورزشی در تخت کودک: این وسایل برای بستن به نرده های دو طرف تخت کودک مناسبند. وقتی کودک در سنی است که به پشت می خوابد و شروع به گرفتن اجسام می کند، به کار می آیند. این وسایل شامل اجسام متنوعی اند که می توان آن ها را چرخاند ، صدا داد، گرفت یا کشید. این وسایل هم به ارتباط بین حواس بینایی، لامسه و شنوایی و هم رشد آگاهی و هوشیار ی کودک کمک می کنند.

2- جغجغه ها: جغجغه ای را انتخاب کنید که به اشکال مختلف بتوان آن را در دست گرفت و قسمت های متحرکی داشته باشد تا کودک را برانگیزاند که با هر دو دستش آن ها را کشف کند و سوراخ ها و شیارهایی داشته باشد که کودک بتواند زبان و انگشتش را در آن ها فرو کند.

3- جعبه های سرگرمی: دوره بازی با این وسایل طولانی است، چون به مهارت های دستی متفاوتی نیاز دارند، مهارت هایی مانند ضربه زدن، فشار دادن، سر دادن یا چرخاندن که از نظر سختی ودشواری متفاوتند. هر حرکت دست باعث اتفاق خاص و صدای ویژه ای می شود و بدین ترتیب رابطه علت و معلولی را به کودک می فهماند. جعبه های سرگرمی ای که براساس یک موضوع (مانند خانه، مزرعه، بازار) درست شده اند، تخیل کودک را نیز برمی انگیزانند و هنگامی که شما درباره تصاویر آن با کودک صحبت می کنید، باعث کمک به رشد مهارت های گفتاری کودک می شوید.

4- اسباب بازی های سوار شدنی: کودک با پا زدن به زمین می تواند این اسباب بازی ها را به جلو براند و یاد می گیرد آن ها را هدایت کند و بدین ترتیب حس تطابق و تعادل در کودک رشد می یابد. این وسایل کلاً حس اعتماد به نفس و تحت کنترل درآوردن را در او افزایش می دهند. نکته مهم برای استفاده در خانه آن است که باید امکان حرکت در فضاهای بزرگ و بسته را داشته باشند.

5- حیوانات و آدم های کوچک و قلمی: این اسباب بازی ها برای رشد در دست گرفتن به صورت «گاز انبری» مفیدند. اگر این اسباب بازی ها به گونه ای باشند که بتوان آن ها را در وسایل نقلیه یا مبلمان قرار داد، برای جور کردن اشکال و برای بازی های مرتب کردنی و بعدها برای بازی های پیچیده و تخیلی مفصل نیز به کار می آیند.

 

 

لیست نظرات

نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 
تاکنون نظری برای این مقاله ثبت نشده است
 
سوال از مشاور
نام و نام خانوادگی شما:  
نشانی الکترونیک:   
متن خود را وارد کنید:
 
آمار و ارقام
مقالات: 183
کاربران: 540
کل بازدیدها:308802

به جدید ترین عضو سایت Avin خوش آمد میگوییم.